Terasové doplnky

Ošetrovanie dreva

Oleje na drevo

Firma je dodávateľom olejov na ošetrovanie povrchov dreva od renomovaných výrobcov Sika, Bona, Osmo a Saicos. Pre olejovanie vonkajších terás je dôležitá UV ochranná funkcia olejov. Naša firma realizuje aj kompletný servisý program na údržbu a renováciu terás počas ich životnosti.

Kotviaci materiál Spax

Terasové skrutky

Dodávame kotviaci materiál Nemeckej firmy Spax. Terasové skrutky Spax A2 z nehrdzavejúcej ocele 1.4567 s hnedou, alebo striebornou povrchovou úpravou. Decentná hlavička torx T25 je dizajnovo navrhnutá tak, aby nepôsobila rušivo a zároveň plnila plne kotviacu funkciu. Naši montážnici odporúčaju kotvenie výlučne týmito skrutkami, ktoré najlepšie spĺňajú predpoklad dlhej životnosti a funkčnosti terasy z pohľadu kvality kotvenia. Pri použití skrutiek Spax A2 pri montáži terasy z tvrdých tropických drevín je aj napriek samoreznej špičke nutné predvrtávanie. Skrutkový spoj je ideálny pre svojpomocné realizácie exteriérových terás z dreva.Kotviaci materiál Igel

Terasové Clipy

Pre zákazníkov požadujúcich skryté spoje dodávame neviditeľný clipový spoj Igel Nemeckého výrobcu Braun-Würfele z nehrdzavejúcej ocele. Pri použití je nutné napriek kvalitnému prevedeniu počítať s nevýhodami tohto kotvenia. Vzhľadom na zosýchavosť drevín sa v určitom tozsahu môže vyskytnúť vŕzganie pri chôdzi. Zároveň v prípade poškodenia dosiek počas užívania je výmena jednotlivých kusov veľmi komplikovaná. Vzhľadom na nutnost použitia lisovacieho nástroja je svojpomocná montáž veľmi náročná.